2011

Mesimummide jõulupidu

Lepatriinude jõulupidu

Heategevuslaat

Kadripäev

Isadepäev

Lasteaia sünnipäev

Leivanädal

Maanteemuuseumi külastus

Septembris jätkus projekt „Liiklusega sõbraks“ liiklusnädalaga. Maanteemuuseumis oli palju huvitavat vaatamist. Lapsed said proovida liiklemist liikluslinnakus, turnida mänguväljakul ja liikuda ajas tagasi kuni 100 aastat. Oli võimalus proovida turvavöö kaitset järsul pidurdamisel  väikesel kiirusel.

Maanteemuuseumis

Lapsed turnivad

Vitipalu matk

Vitipalu igasügisene matk juhtus tormisele päevale. See andis salapära juurde Väikesele Väerajale, kus lapsed kohtusid muinasjututegelastega ,uurisid luubiga erinevaid seeni ja taimi. Matka lõpus kohtusime Vapuga ja matka jäi meenutama loodusraamat.

Vitipalu matk

Vitipalu matk

Vitipalu matk

Liiklusnädala lõpuüritus pargis

Liiklusnädal lõppes joonistusvõistluse auhindamisega ja pargiüritusega, kus proovisime osavust tõukeratastega võidusõidus. üllatuskülalisteks  olid 4 motoratturit: Külliki, Helina, Jorma ja Vello. Lapsed said proovida ratastel istuda, uurida kiivreid ja  julgematega sõitis Külliki ühe pargiringi. Saime näha millised on turvariided, kiiver ja kindad. Lapsed sõidavad jalg-ja tõukeratastega, kuid jõudsime arusaamisele, et tuleb end sõitmisel alati kaitsta. Ühise piknikuga sai huvitav nädal läbi.

Liikluspäev

Liikluspäev

Liikluspäev

Tervitusaktus lasteaias

Kõik kõik on uus septrembrikuus! Nii võib ka öelda lasteaia kohta, sest Lepatriinude rühmas alustab tööd õpetaja Lia ja Mesimummide rühmas õpetaja abi Eda.

September on kuu kus on sooja Päikest, vihma, vikerkaart ja udu. Lapsed olid neid loodusnähtusi kõik näinud. Loomad valmistuvad talveks toitu kogudes ja linnud  kogunevad parvedesse. Nii on ka lapsed lasteaias tagasi ja valmis õppimiseks ja tubasteks mängudeks. Siili abi ja Kuke aabitsa töövihikud said kätte järgmisel sügisel kooliteed alustavad lapsed. Peale töövihikute oli lastele varutud  mitu huvitavat mõtlemismängu.

1. september 2011 Hellenurme lasteaias

Tervitab Vambola Sipelgas

Hellenurme lasteaias

Hellenurme lasteaias

Hellenurme lasteaia lõpetajad 2011

Grete Tiganik, Ketlin Kirsimäe, Maarja Puusalu ja Markus Kruusa.

Tarkus tuleb tasapisi,
tuleb tasahilju,
tarkuselt ei tasu loota kohe valmis vilju
(O. Saar)

Head kooliteed soovivad koduvald ja MTÜ Hellenurme Mõis!

Lasteaia 16 lendu jääb meenutama Hellenurme mõisaparki istutatud harilik hobukastan.

Lasteaia lõpetajad puud istutamas

Lasteaia lõpetajad puud istutamas

Pokumaal mais 2011

Pool aastat tagasi kirjutas lasteaia direktor projekti KIK-ile „Avastame Pokumaad“, mille üheks osaks oli reis Pokumaale. Tänu sellele projektile said lapsed nautida reisi mööda Valga-, Põlva-ja Võrumaad.

Kogunesime kõik (lapsed, lapsevanemad, õpetajad, õpetaja abid) 18. mail kell 9.30 lasteaia ette ja reis võisalata Karli Pastaku bussiga. Sõitsime läbi kauni Otepää linna ja nautisime õitsvaid toomingaid ning võililledest kollaseid põlde. Oli palju vaadata ilusaid kohti ning sõit läks väga ruttu.

See oli tõeline muinasjutumaa. Kaks palkidest laastukatusega palkmaja, mis olid väga sarnased E. Valteri Pokuaabitsas nähtule, lapsed olid rõõmsad. Vastu võttis meid Poku perenaine Kristiina ja juhatas meid kohe Pokurajale. Radasid oli kaks ja meie valisime väiksema matkaraja, sest varahommikune vihmasadu oli muutnud maapinnal rohu märjaks.

Kõigepealt said lapsed joosta peale pikka sõitu. Mäest alla oligi juba tähistatud matkarada oma puuri moodi postkastidega. Kuulasime linnulaulu, vaatlesime missugused on mustika õied ja  imetlesime varsakapju allikal. Siis muutus rada põnevaks, sest sild oli vee all ja see tuli ületada paljajalu. Oh, seda rõõmu ja nalja!

Õnneks Pokude vaatlemiseks ehitatud sild oli kuiv ja lapsed said oma käega katsuda tarnasid (Pokusid) ja nii mõnigi pidi üllatuma, et need on ju heinad ja teravad ka. Nüüd järgnes Pokumajas seiklus, kus lapsed said ise olla Pokud ning tantsida ja möllata koos retkejuhti Kristiinaga. Peale tantsu ja trallitamist said lapsed nautida E. Valteri  kunstitöid ja vaadelda kuju tema koerast Ekust. Lõpuks joonistasid lapsed Pokusid ja kinnitasid keha pirukatega ja morsiga.

Olime kõik väga rahul, selle sõiduga. Lapsed lubasid tagasi minna, sest siis oskavad nad ka lugeda, mis on kirjutatud Pokupostkastides olevatele kirjadele?
Suur tänu reisil osalejatele, kes kõik nautisid kaunist kevadist loodust ja Pokumaa vaatamisväärsusi.

Pokud Hellenurme lasteaias

Hellenurme lasteaed Pokumaal

Hellenurme lasteaed Pokumaal

Hellenurme lasteaed Pokumaal

Lasteaia liikluspäev

Liikluspäev oli üks osa projektist “Liiklusega sõbraks“. Päeva avas konstaabel Mario Kants, kes tuletas lastele meelde ohutust liiklemisel ning tähelepanu ja hoolimist. Projekti rahast ja lasteaia omaosalusest said lapsed  neli tõukeratast. Õppisime sõitmist tee paremal poolel ja peatuma STOP märgi juures , samuti õppisime, kuidas käituda ANNA TEED märgi juures. Lapsed õppisid ka ise liiklust korraldama ja liiklusmärke vastavalt vajadusele ümber paigutama.

Lasteaia liikluspäev

Lasteaia liikluspäev

Lasteaia liikluspäev

Linnuprogramm Vapramäel

27. aprilli hommikul sõitsime koos Rõngu lasteaia lastega Vapramäele kuulama linnulaulu ja nautima kevadise metsa ilu. Kuulasime vindi, väikese lehelinnu ja musträsta laulu. Peale linnulaulu jäi lastele meelde ka mäest üles-alla turnimine.

Kuulasime linnulaulu Vapramäel

Kuulasime linnulaulu Vapramäel

Järvemuuseumi külastus

Käik oli pikalt ette planeeritud, sest sõidu jaoks kogusime raha jõulueelse laadaga, kus õpetajad, lapsevanemad ja lapsed valmistasid müügiks esemeid.

Jõudsime enne kümmet kohale ja jäigi aega Võrtsjärve jääkuhilaid uudistada. Kõige enam meeldisid lastele kalad akvaariumides. Algul tundus tuurakala päris hirmutav, kuid ikka ja uuesti tuldi tagasi teda vaatama. Huvitas ka film Läänemerel elavatest hüljestest ja kaladest. Anu Metsar selgitas väga kenasti nii lastele kui ka täiskasvanutele meeldetuletuseks, kuidas kalad hingavad ja saavad vee all elada.

Järvemuuseumis

Järvemuuseumis

Südamenädala matk

Lasteaia töötajad juhatasid südamenädala sisse 17. aprilli matkaga mõisast mõisa. Oli ilus kevadpäev ja linnulauluga seltsis läks kõndimine toredalt põldude vahel. Pühapäevast saime kaasa hea tuju ja kilomeetreid kõndi enda tervise heaks.

Südamenädala matk

Tuleohutuse alane ennetustöö

Koolituse viis läbi Merle Liba Valga tuletõrjest koos Otepää tuletõrjekomando kahe tuletõrjujaga. Merle Liba rääkis lastele ohtudest küünaldega, elektriga ja nõrga jääga. Tuletõrjujad tutvustasid hapnikumaske ja lasid neid ka ise proovida, õpetasid kuidas helistada päästeametisse ja kuidas käituda tulekahju korral.

Tuletõrjealane ennetustöö lasteaias

Tuletõrjealane ennetustöö lasteaias

Emakeelepäev

Selle aasta pikk ja lumine märtsikuu pakub erinevaid teemasid ja võimalusi lastega tegelemiseks. 14.märtsil tähistasime emakeelepäeva koos raamatukoguhoidja Asta Jõesaarega, kes rääkis lastele aabitsatest, kõige vanematest raamatutest raamatukogus ning tõi kaasa lastele huvitavaid  raamatuid.

Kevad lasteaias

Kevad lasteaias

Kevade alguse matk

Kevad tuli nii lumiselt, et seda polnudki märgata. Läksime lastega matkama, et kusagilt leida kevade märke. Jõe äärest leidsime kopra tegutsemise jälgi ja jääst vaba vett. Lapsed märkasid jääl toredaid mustreid ja oli kuulda tihaste laulu.

Kodulaulude kontsert hooldekodus

See on saanud tavaks juba mitmel aastal veebruari kuus, kuid sellel aastal olid veebruaris külmad ilmad ja lapsi lasteaias vähe. Märtsikuu algus rõõmustas päikseliste ilmadega ja lapsed tervitasid hoolealuseid tantsude, laulude ja luuletustega.

Kodulaulude  kontsert  hooldekodus

Kodulaulude  kontsert  hooldekodus

Kodulaulude  kontsert  hooldekodus

Vastlapäev

Sellel aastal jäi vastlapäev  kevadkuu algusesse, kuid lund jätkus ja lapsed lustisid hooldekodu juures päris kõrgel mäel. Kasutati liulaskmiseks erinevaid võimalusi (lumelauaga, kilekottidega ja pesupaliga). Õpetajad võistlesid harja viskamises, mis tekitas rõõmu ja elevust. Osalejad said kaela vastlapäeval osaleja puust medali.

Vastlapäev

Vastlapäev

Vastlapäev

 

Sõbrapäev

Tänavune sõbrapäev üllatas meid kõiki väga külma hommikuga ja selle ilmataadi vembu tõttu pidi nii mõnigi laps oma lasteaia sõprade peale mõtlema ja sõbrapäeva kodus tähistama.

Lasteaias aga tantsisime sõbratantse ja laulsime sõbralaule. Ka saabus lasteaeda kiri salapäraselt sõbralt, kes lootis, et igal lapsel on olemas hea sõber ja kui veel pole, siis ta leiab selle. Võtsime vastu ka külalisi – meie sõber Agnes käis meil külas koos koerakese Lakiga. Kristiina oli valmistanud kõigile sõbrapäeva üllatuse – armsa käepaela koos südamekesega.
Tore, kui sõprus säraks meie südametes nagu kevadine päike ja tooks rõõmu meie südametesse.

Sõbrapäev Hellenurme lasteaias
Sõbrapäev Hellenurme lasteaias

Jäneseaasta tervitamine lasteaias

Lumejänes

3. veebruaril oli põhjust taas üksteisele „Head uut aastat“ soovida. Juba hommikul tervitas meid õues õpetajate Heli ja Kaja meisterdatud valge lumejänes.  Algas Valge Jänese aasta.

Nii ka lasteaias – suured jänesed tervitasid väikseid. Väikesed jänesed olid selgeks õppinud toreda jäneseluuletuse. Rõõmuga otsisid jänkulapsed peidetud porgandeid, võtsid osa jänesehaagi võistlusmängust ja lõbusast jänesetantsust. Lõpuks jagati kõikidele jänestele kommi ja igaüks sai ka väikese meene. Lasteaias algas uus aasta rõõmsa tujuga, loodame, et ka kõikidel lastevanematel ja meie sõpradel.

Väikesed ja suured jänesed