2010

Jõulud ja heategevusmüük

Jõulud möödusid Hellenurme lasteaias  nagu alati pidutsedes, kingitusi oodates ja ühiseid vanu traditsioone järgides. Lapsed koos õpetajatega käisid  ka hooldekodu elanikele jõulurõõmu viimas ja esinesid väikese kontserdiga ning kinkisid vanuritele omavalmistatud kaarte. Midagi oli siiski ka uut ja huvitavat. Nimelt korraldasime heategevusliku jõulumüügi personali ja laste  valmistatud jõulukingitustest. Lapsed olid elevil juba mitu nädalat ja ootasid ning mõtlesid, kes ostab nende valmistatud kaarte, vaase, küünlaaluseid, kaunistusi jõululauale jne.  Lapsevanemad olid samuti aktiivsed osalejad ja kinkide valmistajad. Saadud heategevusliku müügi rahaga kavatseme minna Järvemuuseumi.

Suur tänu osalemise eest ja ostmise eest! Lasteaiaõpetajad tänavad kõiki kaasalööjaid ja loodavad järgmisel aastal korrata, sest üritus õnnestus ja Järvemuuseumi sõit saabki teoks.

Heategevusmüük

Heategevusmüük

Isadepäev lasteaias

12. november oli üks tavaline pime ja vihmane sügispäev, mille laulsid ja tantsisid rõõmsaks meie lasteaia lapsed. Isa ja emaga oli ka tore koos meisterdada nii õhupallist mütsi kui ka tikutopsidest erinevaid ehitisi. Koos maitses hästi ka laste meisterdatud küpsisetort.

Isadepäev lasteaias

Isadepäev lasteaias

Lasteaia 15. sünnipäev

Lasteaed Hellenurme mõisamajas on juba kestnud 15 aastat.

Lasteaia mõtte algatajateks olid lapsevanemad, et mitte viia lapsi kodust kaugele Rõngu lasteaeda. Lasteaia alguse loost rääkis meile esimene juhataja Niina Uuemaa, et kõik ei läinudki nii lihtsalt. Alustati üherühmalisena ja nii töötati 11 aastat. Aastast 2006 on majas kaks rühma ja juurde tuli kollektiivi uusi õpetajaid ja õpetaja abi. Lasteaia algusest peale on töötanud õpetajad Tiia Voolaid ja Agnes Veemees. Pikka aega töötas õpetaja abina Malle Rosenthal.

Sünnipäevapeo muutsid pidulikuks laste rõõm ja külaliste head soovid. Lilled ja kingitused jäävad pidupäeva meenutama. Lasteaia kroonika sai alguse kõikide vilistlaste nimekirjade ja fotodega. Lapsed laulsid rõõmsalt lasteaia laulu, kus sõnadki sünnipäevale kohased:  

“Hommikuti kilkeid kajab,
ellu ärkab vana maja,
lapsed tarkust saavad siit,
15 aastat olnud nii…“

Lasteaia sünnipäev

Mihklipäeva matk

Mesimummide rühma lapsed matkasid Mihklipäeval tädi Galina juurde hobuseid vaatama. Tugev ja vilu külgtuul pani ka tugevama lapse proovile ja tee tundus pikk. Varsti paistsidki hobused ja väsimus läks meelest. Hobused kikitasid kõrvu ja tulid lapsi uudistama. Perenaine Galina rääkis hobuste elust ja andis neile maiuspalaks suhkrut. Meie kaasavõetud leib jäeti kuivama, sest kõva leib olevat hobuse hammastele parem. Üks hobune oli 6aastane ja seega  mõne lapsega ühevanune. Lahke perenaine pakkus lastele tulevikus ka ratsutamise võimalust. Täname!

Mihklipäeval tädi Galina juures

Mihklipäeval tädi Galina juures

Hellenurme veski külastus

Leivanädala raames külastas meie lasteaia Mesimummide rühm Hellenurme veskit.

Juba veskisse sisenedes tundsime head leivajahu lõhna. Lapsed uudistasid hoolega, kuidas viljateradest valmib värske leivajahu. Erinevate masinate jälgimine pakkus samuti palju huvi, eriti suur hulk lapsi kogunes ümber töötavate veskikivide, mis jahu jahvatasid. Lapsed said maitsta erinevaid viljateri ja mitut sorti jahu. Lõpuks pakkus veski perenaine Mae kõigile ahjusooja kakku, mille ta oli meile ise valmistanud. Täname Roosi ema ja ootame huviga järgmist kohtumist.

Hellenurme veskis

Hellenurme veskis

Mesimummid matkavad Vapramäel

Hellenurme lasteaia Mesimummide rühm matkas 08. septembril Vapramäel koos õpetajate ja ühe lapsevanemaga.
Ilm oli sügiseselt sombune ja see sobis väga hästi „mesilastele“ sügiseseks lennuks metsa all. Retkejuht Karinil olid mitmed mängud ja üllatused laste jaoks. Saime teada kuidas mesilane mett korjab, talvitub ja kuidas nõelab. Mängud süvendasid teadmisi ja 1,5tundi metsas kadus kiiresti. Matk lõppes meeleiva söömisega ja saime lasteaeda  kaasa uurimiseks raamatu „Minu esimene metsaraamat“.

Mesimummide matk Vapramäele

Mesimummide matk Vapramäele

Lasteaia lõpupidu

Hellenurme lasteaia lõpetamine 2010

  1. Crista Kutsar
  2. Kloria Sööt
  3. Maria Netti Purga
  4. Marie Gloria Raal
  5. Andri Koitla
  6. Cristo Teder
  7. Erko Tiimann

Head kooliteed, vahvad särasilmad, koduvalla poolt!

Metsanädal

Metsanädala raames, 28. aprillil käis „Lepatriinu“ rühm Middendorffide perekonnakalmistul oksi korjamas.

Suuremaid oksi tõsteti koos hunnikusse. Lapsed olid väga töökad, hunnikud kerkisid nagu võluväel. Olime väga rahul, et saime  kätega midagi head teha. Kalmistu omalt poolt pakkus meile toreda õppevahendi .Rähn oli oma tegevusjäljed puule jätnud. Lastel oli huvitav teada saada, et puud jäävad ka haigeks. Rähn sööb puuüraskeid, jättes endast  maha aukliku tüve ja puukoored.

Kauni linnulaulu saatel asusime koduteele. Jätkame meeleldi seda traditsiooni.

„Lepatriinu“ rühm Middendorffide perekonnakalmistul

„Lepatriinu“ rühm Middendorffide perekonnakalmistul

Kevadmatk Lustimäele

Päikeselisel 14. aprilli hommikul, sõitsid Lepatriinu rühma lapsed bussiga parkimiskohta, kust edasi tuli minna jala. Matkaraja ääres pakkus loodus palju põnevat uurimiseks ja õppimiseks. Lapsed nägid vahetult elusat ja kõdunevat puud; võrdlesid pungade suurust pajul ja toomingal, seisvat vett tiigis ja voolavat jões. Soovijad  said  ka lutsu visata.

Lustimäele jõudes tutvusime veidi ajalooga ning tahvlile kirjutatuga. Vahelduseks joonistasime puukoore mustrit ja meisterdasime tuulelippu. Pikniku koht valiti üksmeelselt. Toit värskes õhus maitses hästi, seda pakuti ka sõpradele.

Lippude lehvides jõudsime parkimisplatsi, kus parkisime lipud kõrvuti ja mängisime mängu „Haned- luiged“. Eemalt lähenes tuttav buss, mis matkalised tagasi lasteaeda toimetas. Kõikides toimingutes olid abistamas Kätriini ja Heidi ema. Aitäh!

Lasteaed Lustimäel

Lasteaed Lustimäel

Väikesed ja suured nõiad

30. aprillil kogunesid Hellenurme mõisaparki väikesed ja suured nõiad. Peale nõiatantsu õpetasid peanõiad (Vilja, Agnes, Tiia ja Anne ) lastele nõiatrikke ja võlusid. Kohale tuli vanaisa Harri, kes õpetas kõigile luua tegemist. Hoolsamatel luuameistritel sai koju kaasa väike nõialuud  ja lasteaeda suur luud.

Nõiapidu

Nõiapidu

Nõiapidu

Nõiapidu

Metsloomadele toitu viimas

Kui Erko isaga esmaspäev lasteaeda tuli, kutsus ta lapsi endaga kaasa metsloomadele toitu viima. Lapsed ei jõudnud tegeluste lõppu ära oodata, nihelesid ja rääkisid omavahel, et tore oleks metsas binokliga loomi vaadata.

Metsloomadele toitu viimas

Sõit ei olnud pikk. Kohale jõudes märkasime, et loomadel oligi toit otsa saanud, nii et läksime õigel ajal. Vilja puistasime maha, kartulikoored ja kuivatatud leiva panime söödakünasse. Erko isa näitas puud, mille otsas oli soolakamakas. Mööda puud sulab sool alla ja seda närides saavad loomad vajalike aineid.

Sõbrapäev 2010

……oli lasteaias 12 veebruaril.
Sõbrapäeval
Päev täis tegemisi ja toimetamisi algas ühiste mängudega koos väikestega. Peale trallitamist pidasime maha tubase pikniku, kuhu oli iga laps toonud kodust kaasa meelepärast näksimist.

Peale kehakinnitamist läksime ühiselt kelgutama: väiksemad lapsed väiksele künkkale ja suured lapsed suurele mäele.
Kui hullatud omajagu tulime tagasi lasteaia juurde, kus ootas meid juba Mikk Markuse isa koos neljajalgse sõbra Zeffy Estrellest’iga. Miku isa rääkis, et koertel on ka kool, kus nad õpivad kuuletuma peremehele. Ta demonstreeris, kuidas Zeffy on omandanud käsklused ,,istu” , ,,lama” , ,,too” , ,,koht”, ,,otsi”

Siis see algas, lumesõda: lapsed ja koer Zeffy. Vott, kus nüüd oli tralli ja lusti. Iga laps tahtis, et Zeffy just tema palli püüaks. Hästi lastesõbralik koer nautis mängu lastega samavõrd ja tundis päevast rõõmu. Laste jõud rauges pea, aga neljajalgne sõber oleks veel ja veel palle püüdnud.

Aitähh Mikk Markuse isale ja nende koerale!