2009

September algas tarkusepäeva tähistamisega koos kahe rühmaga. Mesimummide rühm sai sõita Elvasse 08. septembril kodanikupäevale, kus oli võimalus katsuda autosid ja vahendeid, mis aitavad meid, kui on juhtunud õnnetus ja vajame abi : tuletõrjelt, kiirabilt ja politseilt. Lapsed said proovida kui tähtis on kinnitada autos turvavöö ja kuidas anda abi. 9. septembril osalesid Mesimummide rühma lapsed VVV sihtasutuse matkal, mille teemaks oli „Ronk“. Lapsed said õlgadele mustad keebid ja matk rongaellu võis alata. Retkejuht rääkis ja näitas kus ronk elab ja millest toitub. Lapsed matkisid toidu kogumist ja tegid hääleharjutusi. Viimane oli laste meelest kõige põnevam tegevus. Retke lõpus ootas meid Vapu ja tegi kuuldust viktoriini. Täname kutsumast ja sisuka päeva eest matka korraldajaid.

Lasteaia tegemised

Oktoobris käis mesimummide rühm Vanemuise teatris vaatamas „Lotte ja Bruno muusikatundi“. Lepatriinude rühm käis Elva Sinilinnus vaatamas „Sööbikut ja Pisikut“ ning „Sipsikut“. Need olid väikeste jaoks tuttavad teemad ja lasteais loetud jutud , mis pakkusid toredaid elamusi.

Novembris tähistasime isadepäeva lavastusega , millest võtsid osa ka õpetajad mängides koos lastega. Hoolekogu liige Helen Purga valmistas suure soolase võileivatordi , mis lõpetas peo meeldiva kehakinnitusega. Mardipäevaks oli maha sadanud esimene lumi ja maa veidi külmunud.

Novembris avati ka uus mänguväljak. Vaatamata sellele, et uue mänguväljaku esimeseks katsetamiseks Hellenurme mõisapargis oli maha tulnud lumi, oli väikestel mänguväljaku kasutajatel lustimist palju.

Lapsed teadsid täpselt, mis mänguatraktsioonis “Kindlus” teha, kus lisaks liumäele liivarennid, buss ja tunnelid. Lisaks on paigas kiiged, kaalukiik ja rippumiskangid. Haljastustöödega saab jätkata jälle kevadel, mil uus liivakastki kasutamiseks.Mänguväljaku projekteeris AS KOBRAS, ehitajateks Semtek OÜ ja FIE Vahto Sikk. Rahastajaks MTÜ Hellenurme Mõis.

Lasteaia avamine

Lasteaia avamine

Lasteaia avamine

Tegevdirektor Vambola Sipelgas soovis lastele toredat mängimist ja juhataja lõikas läbi värvilise lindi, et oleks nagu päris ja lapsed kiirustasid proovima liumäge ja kiikusid…

Detsembris viisid õpetajad kordamööda läbi advendihommikud, lapsed said nautida iga hommikuga kaasaskäivaid üllatusi.

Jõulupeod toimusid kahes rühmas eraldi ning Lepatriinude rühma lastele olid tulnud külla jänes, karu, koer ja päkapikk. Näidend tekitas elevust, kuid jõulupeo põhikülaline oli ikka Jõuluvana. Mesimummide rühma lapsed mängisid jõulunäidendit „Päkapikk, kes kaotas mütsi“. Lapsed olid õppinud mitmeid toredaid tantse muusikaõpetaja Marika juhendamisel ja jõulunäidendi esitamisele elasid lapsevanemad nii kaasa, et ette öeldi lastele juba publiku hulgast.

Tigude päev Hellenurme mõisapargis

Tigude päev Hellenurme mõisapargis

Koostöös VVV Sihtasutusega korraldasime Hellenurme mõisapargis tigude päeva. Tigude vastu on lapsed alati huvi tundnud, neid jälginud ja mis salata, vahel ka nendega halvasti käitunud. Selle päeva korraldamise mõte ongi tekkinud laste huvist tigude vastu.

Lapsed ootasid juhendaja Taive Pärnamäge suure huviga. Eelnevalt olid lapsed kodust kaasa toonud  läbipaistva kaanega karbikese, kuhu saaks teo uurimiseks sisse panna. Peale lühikest vestlust suundusime parki tigusid otsima. Algul tundus, et kõik teod on täna peitu pugenud! Peagi silmad harjusid ja lapsed leidsid karpidesse mitu tigu. Kogunesime parki laua ümber, panime teod karpidega lauale ja õuesõpe võis alata! Tigusid olime leidnud väga erinevaid, nii viinamäe-kui ka kiritigusid. Taive selgitas, kuidas tigu kõhtjalgsena liigub, kuidas sööb ja millal tegutseb. Veel palju tarka ja huvitavat juttu ka meile õpetajatele!

Teod olid muutunud julgemaks ja hakanud karpidest välja ronima, liikuma mööda karpide ääri ja moodustama „tigude rongkäiku“. Lapsed olid sellest vaatepildist nii lummatud. Uurisime tigusid luupidega  ja viisime nad tagasi nende elukohtadesse kõrge rohu sisse. Lõpetuseks mängisid lapsed Taive juhendamisel mängu, kus olid küsimused tigude kohta. „Tule homme tagasi, “ütlesid lapsed, kui juhendaja hakkas ära minema. Mis saab veel olla selgem märk õnnestunud ettevõtmisest?

Naljapäev Mesimummude rühmas

Naljapäev

Mesimummide rühm tervitas algavat aprillikuud ja ühtlasi 1. aprilli naljapäevaga. Oi  neid aprillinalju, mis sel päeval kuulda saadi! Igaüks püüdis teistele „kärbseid pähe ajada“, sest nii tore on ju aprill! hüüda.

Aga ega asi sellega ei piirdunud. Kõik lapsed, kes soovisid, said ka klouni kostüümi proovida ja ennast veidi aega klounina tunda. Kõige põnevam oli siiski üksteisele naljakaid soenguid teha, lokirulle pähe keerata, oodata ja lõpuks vaadata, kellel kõige vahvamad lokid on tekkinud.

VVV matkamäng Sammalhabe meie pargis

Hellenurme lasteaia „Mesimummide“ rühma matk toimus 24. märtsil Hellenurme mõisa pargis. Lapsed vaatlesid puudel kavavat sammalt ja võrdlesid seda kivil kasvava samblaga. Lapsed märkasid, et jämedatel puudel oli sammalt rohkem, kui peenematel. Kinnistasime ka ilmakaarte nimetusi, kuna lapsed panid tähele, et sammal kasvab puudel ühel pool.
Pargis ringi kõndides leidsid lapsed lumel loomade jälgi. Jäljeaabitsa järgi tegime kindlaks, kes loomadest on pargis käinud.
Laste rõõmsad ilmed ja innukas samblike uurimine andsid tunnistust, et oli olnud tore ja huvipakkuv hommikupoolik.

matkamäng Sammalhabe meie pargis

Teatrinädal lasteaias

Teatrinädalal külastas lasteaeda näitleja LEINO REI, kes tutvustas lastele kuidas valmib nukulavastus. Lapsed said proovida lavastuse maske ja panna nukke liikuma.

Lasteaeda külastas näitleja Leino Rei

Vastlapäev Mesimummide rühmas

Mesimummide rühma oli külla kutsunud vastlapäevaks Mikk Markuse ema ja isa. Lapsed said liugu lasta nii mäest, kui ka jääl. Peale hullamist mäel, oli lastele korraldatud piknik. Kuuma teed juues ja sooja viinerit süües said lapsed teadmisi vanaaegsetest vastlakommetest. Toredat päeva jäi meenutama medal, mis igale lapsele kaela pandi. Aitähh küllakutsujatele.

Vastlapäev Mesimummide rühmas

Vastlapäev Mesimummide rühmas