2008 aasta kokkuvõte

Lasteaiaelu meeldejäävamateks sündmusteks said eelmisel aastal sõbrapäeva- üritused rühmades koos kirjade ja üllatustega.

Märtsis kevade alguses toimus  pargis mesimummide rühma õuesõppe tegevus,  millega osalesime Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse matkasarjas.  Loodusel oli varuks üllatus ning selleks päevaks sadas maha talve kõige paksem lumi. Linnud ei hoolinud lumest vaid laulsid „kevadelaulu“ ja meie õpetaja Agnesega istutasime pottidega kevadlilled lume sisse, et lapsed leiaksid need ja õpiksid tundma. Teatripäeval esinesid mesimummide rühma lapsed väikestele lepatriinudele näidendiga „Kass, kes kõndis omapead“.

Aprillis külastas meie lasteaeda Vaglamaalase toimetusest ajakirjanik Marite Uibo, kes kirjutas meid tutvustava loo. Koolieelikud (Karmen ja Carola Trixibell) said lehte kirjutada ja joonistada. Fotod tegi H.Käos

Aprillis käisime veel külas Puka lasteaias Kairit Komlevi osavõtul ja sponsoreerimisel. Ilm oli vihmane ja olime ruumis, kuid lastele meeldis kuulata teiste esinemist ja mängida teistsuguste mänguasjadega.

Volbripäeva üritusena korraldas mesimummirühm „aardejahi“ pargis.
Mais toimusid terviseedenduslikud projektiüritused – liikluspäev pargis ja Pühajärve veekeskuse külastus.

Lepatriinude rühma õpetajad organiseerisid pargis ringmängude päeva ja õpetaja Reelika Kalbus  esimese klassi õpilastega pannkoogipäeva koos matkamänguga. Tore oli koos suurematega väikestel ülesandeid lahendada ja pannkooke võis jäädagi küpsetama…
Maikuu viimasel päeval saatsime väikese peoga pargis kooli Karmeni, Kaupo ja Carola Trixibelli.

Lastekaitsepäeval lustisid lasteaialapsed Rõngus koos Anne Velli teatri tegelastega, kes lõpetasid lastele mitu tantsu, laulu. Üritusel said lapsed veel maitsta naturaalsest mahlast jooke ja kaasa kohukese. Pipi ja tuletõrjekoer  Nublu kutsusid lapsi mängima  laulumänge.

Rõngus

Augustis tegime algust traditsiooniga, et pidada meeles Hellenurme mõisas elanud ja töötanud Al. Th.  Middendorffi sünniaastapäeva. Kõndisime kalmistule koos mõisapargist võetud roosidega. Kalmukivis on õõnsused, kuhu koos lastega panime küünlad. Lasteaias ootas matkajaid ühine tordisöömine.

September oli mõlemas rühmas muutuste aeg – õpetajad vahetasid rühmad. Lepatriinude rühmas töötavad õpetajad Agnes ja Anne ning mesimummide rühmas õpetajad Tiia ja Vilja. Lasteaia õppeaasta algas piduliku aktusega. Lapsed ja õpetajad mängisid koos
näidendit „Metsa kool“ ja eelkoolilapsed said pidulikult kätte töövihikud ning Siili abi aabitsad.
Lasteaia uus õppeaasta
Mesimummid osalesid Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse korraldatud igasügisesel matkal, mis lastele suurt põnevust pakub. Seekord jäi peale vahva matka meelde veel vihmane ilm, mis aga meie tuju rikkuda ei suutnud.

Al. Th.  Middendorffi sünniaastapäev

Oktoobris tähistasime lasteaia sünnipäeva. 13 aastat on meie mõisamajas lasteaed tegutsenud.

Lasteaed 13 aastane

Kontserdile kutsusime vallavanema, kes meenutas lasteaia asutamise lugu ja kinkis lasteaiale väga vajaliku magnettahvli . Lapsevanemad tõid lasteaeda porgandeid, viinamarju ning laste rõõmuks mänguasju. Õhtupoole valmistasime koos lastega kolm erinevat salatit ning degusteerisime neid koos vanematega enne kojuminekut. Päev sai lastele huvitav.

Lasteaed 13 aastane

Isadepäev möödus lõbusate koosmängude ja tordisöömisega, mida lapsed aitasid valmistada.

Aasta lõppes jõuluootusega. Igal esmaspäeval ootasid päkapikkude üllatused kapi peal korvis. Jõulupidu tõi kõigile lastele esinemist ja  rõõmu.