Eesti Vabariigi sünnipäevapidu Hellenurme lasteaias.

Meie ilus Eestimaa“ on teema, mis läbib tervet meie lasteaia õppeaastat ning selle raames õpivad lapsed põhjalikumalt tundma Eesti loodust, oma kodupaika ja rahvakultuuri. Tähtsündmuseks sai Eesti Vabariigi 100. aastapäev, mida tähistasime 21. veebruaril piduliku kontserdiga. Sünnipäevale kohaselt kaunistasid peoruumi seinu laste valmistatud kunstitööd, milles oli kujutatud neid endid täies pikkuses ja rahvarõivais.

Kuna eesti rahvamuusikale oli novembris pühendatud folklooripäev, siis nüüd keskendusime eesti tuntud lastelauludele. Kontserdil kõlasid läbi aegade kõigile armsaks saanud laulud, mis soojendasid nii vanemate kui vanavanemate südameid, tuues esile kauneid mälestusi kaugetest aegadest. Entel-Tenteli laulude kõrval tuli esitamisele ka meie suurte heliloojate loomingut kõige väiksematele – Gustav Ernesaksa viisistatud „Rongisõit“ Ellen Niidu sõnadele ja Arvo Pärdi „Mina olen juba suur“. Siiski, päris ilma folkloorita ei tunduks Eesti pidu tõelisena, seega kõlas popurrii rahvalauludest ning laste kandlemängus tundis publik ära laulud „Tiiu talutütrekene“ ja „Ketramas“. „Kaera-Jaani“ sai ka tantsitud ja Olav Ehala Nukitsamehe-filmist tuntud „Päikeseratta“ järgi päikesetantsu keerutatud.

Kontserdi lõpus tunnustasime meie väikese lasteaiapere iga last kiituskirjaga, milles tõime välja just talle iseloomuliku hea omaduse. Seejärel said kõik pidulised maitsta suupisteid ja kooki ning toredat elevust tekitas lastes sinimustvalge jäätis.

Muusikaõpetaja Käthlin

Rubriigid: Info. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.