Kino lasteaias

Oktoobrikuu kolmel neljapäeval sai filmifestivali “Kino maale” raames näha lasteaias tasuta Eesti nukufilme. 12. oktoobril vaatasid lapsed nukufilmi “Operaator Kõps seeneriigis”, mis pakkus toredaid äratundmisi ja ka uut põnevat informatsiooni seeneriigi kohta. Peale filmi vaatamist tehti koos lõbusat varjuteatrit.

19. oktoobril vaadati ühiselt laste eriprogrammi “Miriami lood”, mis rääkis ühest vahvast  tüdrukust ja tema seiklustest. Väiksed kinokülastajad vaatasid suure huvi ja kaasaelamisega ekraanil toimuvat ja filmide vahepausil krõbistati isuga porgandit, lillkapsast, kurki ja paprikat. Iga osa lõpus kõlasid laste hõisked “Tahame veel ühte filmi!”.

26. oktoobrile ehk koolivaheajale olime planeerinud nukufilmi “Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu”, kuhu ootasime eelkõige suuremaid koolilapsi ja lapsevanemaid. Kahjuks tegi vist ootamatult  maha sadanud lumi oma töö ja  lapsevanemaid oli kohal väga vähe ning otsustasime alustuseks vaadata veel mõned Miriami lood, mida osad lapsed polnud näinud ja seejärel said vanemad vaadata planeeritud filmi ja väiksemad lapsed teises toas seni mängida.

Täname lapsevanemaid, kes said aega nende nädalate jooksul koos lastega kinno tulla!